گوشی موبایل وسیله ای است که هر روز و همه جا به همراه ماست و در معرض بسیاری از وسائل نوک تیز و زبر قرار میگیرد و صفحه و بدنه آن نا خواسته خط میشود .

صفحات  corning gorilla glass تا حدودی مقاومت صفحه نمایش را بالا میبرد اما به مرور خطهای ریزی بر سطح آنها نیز به وجود می آید. اگر در آینده قصد فروش و معامله گوشی خود را دارید پیشنهاد میکنیم که حتماً برچسب محافظ را بعد از خرید گوشی بچسبانید.

استفاده از برچسب محافظ ، بهترین راه حل ممکن برای جلوگیری از خش شدن صفحه و بدنه حساس بعضی از گوشیهاست. هر روز شاهد پیدا شدن مدلهای مختلفی از این برچسبها هستیم. مثلاً برچسبی که حریم کاربری را بالا میبرد و به عبارتی زاویه دید صفحه نمایش را تاریک میکند و یا بر چسب ضد انعکاس و ضد اثر انگشت و …

خرید برچسب مناسب

سه گروه اصلی برچسب در بازار موجود است و هر کدام مزیتهایی دارند. انتخاب برچسب بستگی به نیاز کاربر و مقدار پولی که میخواهد بابت آن بپردازد دارد.

برچسب شفاف

پرطرفدارترین و قدیمیترین مدل برچسب موجود در بازار است. تنها هدف این برچسب ، محافظت صفحه در برابر ضرباتی است که در طول روز به صفحه نمایش میخورد.

این برچسبها نسبتاً ضخیم و مقاوم هستند. بعضی از آنها قابلیت چند بار نصب را نیز دارند.

برچسب مات

این نوع برچسب علاوه برمحافظت در برابر خش ، انعکاس نور کمی دارد و اثر انگشت را کمتر نشان میدهد. این گونه برچسب یک عیب نیز دارد. مواد بکار برده شده دراین نوع برچسب باعث نمایش حالت رنگین کمانی میشود و کیفیت تصویر را پایین می آورد. کسانیکه به وضوح تصویر اهمیت زیادی میدهند باید بین انعکاس نور در برچسب شفاف و یا حالت رنگین کمانی در بر چسب مات یکی را انتخاب نمایند.

برچسب Privacy

این نوع برچسب زاویه دید را محدود میکند و تنها زاویه مقابل گوشی قابل دیدن است. برچسب Privacy مانند برچسب مات ایراد رنگین کمانی دارد و صفحه نمایش را تیره میکند.

چگونگی نصب برچسب

روشهای مختلفی برای نصب بر چسب روی صفحه نمایش وجود دارد.

  • مرطوب کردن صفحه و برچسب
  • چسباندن با کارت اعتباری

بعضی روش مرطوب کردن را میپسندند ، امّا ما این روش را توصیه نمیکنیم. مگر اینکه برچسب خریداری شده تنها با این روش قابل نصب باشد.

بهترین راه اینست که برچسب را بدون رطوبت نصب نمایید. املاح موجود در آب اثراتی روی صفحه بجا میگذارد و چسب را خراب میکند.

نکته اصلی در نصب برچسب صبر و حوصله است. نصب بر چسب بلافاصله بعد از خرید گوشی لازم است. گاهی یک خط بسیار ریز باعث ایجاد حباب در زیر برچسب میشود. ویدئوی زیر نحوه نصب را گام به گام نمایش میدهد.

وسایل لازم

  • کارتی شبیه به عابر بانک
  • پارچه ای از جنس میکروفیبر
  • مایع تمیز کننده صفحه
  • چسب نواری
  1. انتخاب محل مناسب برای قرار دادن گوشی بطوری که گوشی ثابت بماند و هنگام نصب از زیر دست جابجا نشود و شستن دستها با آب و صابون برای اینکه چربی دست و مواد زائد به برچسب نچسبد.
  2. صفحه LCD را با پارچه میکروفیبر و مایع کاملاً پاک کنید و از تماس دست با صفحه خودداری نمایید.
  3. چسب پشتی برچسب را جدا نمایید. ( در اکثر برچسبها چسب پشت و رو قابل شناسایی میباشد). برچسب را از پایین یا بالا با حاشیه صفحه تراز کنید . بهتر است از پایین صفحه شروع نمایید زیرا دکمه Home میتواند نشانه خوبی برای تنظیم زاویه برچسب باشد. بعد از اینکه از تراز بودن آن مطمئن شدید لبه برچسب را به صفحه بچسبانید و با کشیدن کارت  در امتداد برچسب آنرا به صفحه چسبانده و حبابها را به بیرون برانید.
  4. اگر بعد از نصب باز هم حبابی در زیر برچسب باقی ماند ممکن است به این دلیل باشد که صفحه خط ریزی داشته و یا گرد و غباری در زیر آن بجا مانده است. برای رفع این حباب میتوان با چسباندن نوار چسب بر سطح برچسب آنرا از صفحه جدا کرده و با چسب دیگری به محل حباب بکشید تا غبار به آن بچسبد و بار دیگر گام ۳ را تکرار نمایید.


پاسخ دهید

2 نظر در مورد چگونه برچسب محافظ صفحه را بدون حباب بچسبانیم