در گذشته، تنها راه به اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه اندرویدی و کامپیوتر، استفاده از کابل USB  بود. اما امروزه راه حل های وایرلس ، انجام این کار را راحت کرده اند. یکی از گزینه های موجود ، ES File Explorer می باشد. این برنامه، یک اپلیکیشن مدیریت فایل ها در اندروید می باشد که به شما کمک می کند فایل هایتان را روی دستگاه اندرویدی سازمان دهی کنید. در نسخه ی ۳ این برنامه، پشتیبانی از LAN نیز برای به اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه و PC از طریق Wi-Fi افزوده شده است.

برای انجام این کار، کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

گام ۱ :یک فولدر اشتراک روی ویندوز کمپیوتر خود ایجاد کنید. در نمونه ای که ما ساختیم، نام آن Android PC share.” ” می باشد. از امکان read/write در قسمت دسترسی مطمئن شوید.

گام ۲ : در برنامه ی ES File Explorer روی دستگاه اندرویدی، روی آیکون کره در قسمت بالا سمت چپ کلیک کنید و به قسمت Network> LAN بروید.

گام ۳ : پایین صفحه در قسمت منو ، روی گزینه ی “Search” ضربه زده و شبکه ی LAN مورد نظر را بیابید. اگر شبکه ای پیدا نشد، از قرار گرفتن هر دو دستگاه خود در یک شبکه مطمئن شده و دوباره امتحان کنید. در این صورت، باید کامپیوتر خود را در لیست IP قرار داشته باشد.

گام ۴ : روی آیکون در ویندوز کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور را وارد نمایید.

گام ۵: پس از آن که فولدرهای به اشتراک گذاشته شده ظاهر شدند، می توانید این کار را به صورت متناوب با ES File Explorer  انجام دهید.

ES File Explorer تنها راه اشتراک گذاری فایل ها از طریق Wi-Fi نیست، اما به دلیل محبوبیت و سادگی استفاده از این برنامه، ارزش امتحان کردن دارد.پاسخ دهید